mail info@modaberasia.com
call
41627000 21 98+
map
تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بیهقی ، خیابان دوازدهم شرقی، پلاک 14 ، مدبر آسیا

دریافت کد بورسی فوری و آسان بصورت غیرحضوری

ثبت امتیاز:
611
دی ۲۹, ۱۴۰۰
azadeh

بازار بورس از جمله بازارهای مالی است که با توجه به پتانسیل‌هایی که دارد، سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است. اولین و اصلی‌ترین گام برای ورود به بورس دریافت کد بورسی می‌باشد. اما کد بورسی چیست و چرا همه برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس، به کد بورسی نیاز دارند؟ در این مطلب به این پرسش‌ها پاسخ داده و مراحل کامل دریافت کد بورسی به ساده‌ترین شکل را آموزش خواهیم داد.

کد بورسی من چیست؟

کد بورسی یک شناسه متشکل از 3 حرف و 5 عدد می‌باشد. این شناسه که با نام‌های کد معاملاتی و کد سهامداری نیز شناخته می‌شود، در واقع کد شناسایی افراد در بازار بورس می‌باشد. کد بورسی هر فرد مانند کد ملی، منحصر به فرد و یکتا است. افراد برای آن که بتوانند در بورس به فعالیت بپردازند، مستلزم دریافت کد بورسی هستند.

نمونه کد بورسی

همان طور که اشاره شد، کد بورسی متشکل از 3 حرف و 5 رقم می‌باشد. 3 حرف موجود در کد بورسی، معمولا برگرفته از 3حرف اول فامیلی افراد است. این کدها معمولا 48 ساعت کاری پس از درخواست متقاضی، از جانب سازمان بورس اوراق بهادار، صادر می‌شوند. به دو نمونه کد بورسی که حروف یکی، 3 حرف اول فامیل بوده و یکی از حروف بی ربط تشکیل شده، توجه کنید:


 کری12345 – ع غ ف12345

چطور کد بورسی دریافت کنیم؟

به طور کلی به دو روش حضوری و غیرحضوری می‌توان نسبت به دریافت کد بورسی اقدام نمود. کارگزاری بورس مدبر آسیا بستری فراهم نموده که افراد بتوانند هم به روش حضوری و هم به روش آنلاین، به آسانی کد بورسی دریافت کنند. این کارگزاری در کلیه شعب خود، امکان احراز هویت حضوری را ایجاد کرده تا افرادی که در ثبت نام و احراز هویت آنلاین مشکل دارند، به راحتی با مراجعه به یکی از شعب مدبر آسیا، ثبت نام خود را انجام دهند.

همچنین همواره می‌توانید از طریق سامانه ثبت نام آنلاین کارگزاری بورس مدبر آسیا، بدون نیاز به مراجعه حضوری، در کوتاه‌ترین زمان دریافت کد بورسی را انجام دهید.

در ادامه هر یک از مراحل حضوری و آنلاین دریافت کد بورسی را به طور مفصل شرح می‌دهیم.

دریافت کد بورسی حضوری

 • ابتدا می‌بایست اطلاعات (هویتی، شغلی، ارتباطی و بانکی) خود را در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir  ثبت نمایید. پس از ثبت نام در سجام، یک کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود.
 • سپس به منظور احراز هویت سجا، با در دست داشتن مدارک شناسایی و کد 10 رقمی سجام، به یکی از دفاتر پیشخوان منتخب، مراجعه کنید.
 • یک کارگزاری مناسب برای خود انتخاب کنید.
 • با شناسنامه، کارت ملی، کد پستی و یک شماره حساب، به نزدیک‌ترین شعبه‌ی آن کارگزاری مراجعه نمایید.
 • پس از تکمیل فرم‌های ثبت نام، کارگزاری منتخب یک دسترسی پنل معاملاتی آنلاین برای شما صادر کرده و می‌توانید معاملات خود را در بورس آغاز کنید.

دریافت کد بورسی حضوری کارگزاری مدبر آسیا

برای دریافت کد بورسی حضوری از کارگزاری بورس مدبر آسیا فقط کافی است در سامانه سجام ثبت نام کرده و به همراه مدارک شناسایی و کد 10 رقمی سجام خود به یکی از شعب این کارگزاری مراجعه کنید. دریافت کد بورسی و احراز هویت در کارگزاری مدبر آسیا کاملا رایگان می‌باشد. یعنی شما فقط همان 10 هزار تومانی که سامان سجام دریافت می‌کند، پرداخت کرده و هزینه اضافی دیگری نخواهید داشت. این در صورتی است که در پیشخوان باید برای احراز هویت نیز هزینه جداگانه بپردازید.

دریافت کد بورسی آنلاین

ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش دریافت کد بورسی هم به لحاظ زمان و هم از نظر مالی، دریافت کد بورسی آنلاین می‌باشد. در این روش فقط کافی است یک اتصال اینترنت داشته باشید و با موبایل هوشمند یا سیستم کامپیوتری خود مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در سامانه سجام اطلاعات خود را ثبت کنید. پس از ثبت اطلاعات یک کد رهگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود.
 • یکی از اپلیکیشن‌های احرازه هویت آنلاین، مثل آپ را از بازار یا گوگل پلی دانلود و در گوشی خود نصب کنید.
 • طبق راهنمای اپلیکیشن، مراحل احراز هویت را انجام دهید.
 • به سامانه ثبت نام آنلاین کارگزاری منتخب خود مراجعه کنید.
 • فرم‌های الکترونیکی ثبت نام را پر کنید. (سامانه الکترونیکی برخی کارگزاری‌ها مثل مدبر آسیا، با سجام لینک است و نیازی به ثبت مجدد اطلاعات نیست.)
 • در صورتی که مراحل ثبت نام کارگزاری را به درستی انجام داده باشید، یک پیامک حاوی نام کاربری و کلمه عبور و لینک سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری منتخب برای شما ارسال خواهد شد و می‌توانید فعالیت خود را در بازار سرمایه شروع کنید.

کارگزاری مدبر آسیا تدابیری تهیه دیده که کمتر از 24 ساعت پس از ثبت نام آنلاین برای کاربران خود دسترسی صادر می‌کند.

دریافت کد بورسی سجام

چطور کد بورسی سجام دریافت کنیم؟ اساسا این سوال، سوال اشتباهی است. سجام مخفف عبارت “سامانه جامع اطلاعات مشتریان” است که توسط سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه برای تسهیل در ثبت نام مشتریان در بورس ایجاد کرد. ثبت نام در سجام گام اجباری ورود به بورس و دریافت کد بورسی است.

بازیابی کد بورسی سجام

چنانچه به دنبال بازیابی کد رهگیری 10 رقمی سجام هستید، می‌بایست به سایت سجام رفته و گزینه بازیابی کد رهگیری را بزنید. کد، مجددا به شماره همراه شما پیامک خواهد شد. اما اگر قصد بازیابی کد بورسی خود را داشتیم چه کاری باید انجام دهیم؟

در صورتی که کد بورسی داشته‌اید ولی اکنون آن را فراموش کرده‌اید به دو حالت می‌توانید آن را بازیابی نمایید:

 • حالت اول: در سایت سجام ثبت نام کرده و احراز هویت نمایید. سپس به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.com مراجعه کنید. در این سایت کلیه اطلاعات سهامداری مورد نیازتان را خواهید یافت.
 • حالت دوم: با مراجعه به سامانه استعلام کد بورسی، کد بورسی خود را بازیابی کنید.

راه سومی نیز وجود دارد، اگر در گذشته عضو کارگزاری خاصی بوده‌اید، با مراجعه به کارگزاری سابق خود نیز می‌توانید به کد بورسی فراموش شده‌ی خود دست پیدا کنید.

حداقل سن برای دریافت کد بورسی

دریافت کد بورسی هیچ محدودیت سنی‌ای ندارد. همه افراد در هر رده سنی می‌توانند کد بورسی دریافت نمایند. حتی نوزادان نیز می‌توانند کد بورسی داشته باشند. شرایط دریافت کد بورسی برای افراد بزرگسال و کودکان و نوزادان متفاوت است. افراد حقیقی بزرگسال می‌توانند با همان روش‌ها و مراحلی که در بالا ذکر شد، نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کنند. در ادامه شریط درافت کد بورسی برای افراد زیر سن قانونی را شرح می‌دهیم.

دریافت کد بورسی برای افراد زیر 18 سال

نوزادان و به طور کلی افراد زیر 18 سال، از طریق قیم قانونی خود می‌توانند کد بورسی یا کد معاملاتی بازار سرمایه را دریافت کنند. قیم قانونی می‌بایست در سجام ثبت نام کند و احراز هویت شود. سپس فرد زیر 18 سال را در سجام ثبت نام نماید.

نکته: هنگام ثبت نام کودک در سجام، در قسمتی که پرسیده می‌شود شخص اصیل یا نماینده، تیک نماینده را بزنید.

اکنون نیاز است که نماینده قانونی با در دست داشتن مدارک شناسایی خود و کودک، به یکی از دفاتر پیشخوان منتخب مراجعه کند تا بار دیگر به نمایندگی از کودک، احراز هویت شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.مطالب مرتبط با این مطلب
تاریخ: اسفند ۲۲, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
مدیریت سرمایه و کنترل ریسک در بازار بورس
تاریخ: اسفند ۱۴, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
کدام بازار را انتخاب کنیم؟ بورس یا ارز دیجیتال؟
تاریخ: اسفند ۷, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
آیا سود سبدگردانی تضمینی است؟

با ما در ارتباط باشید

آیا می‌ دانید چقدر ساده می توان از طریق بورس اوراق بهادار کسب درآمد کرد؟

مشتریان محترم کارگزاری مدبرآسیا که دارنده سهام عدالت هستند،
جهت استعلام و فروش غیرحضوری سهام عدالت خود می توانند از طریق لینک زیر اقدام نمایند.

پیرو دستورالعمل فرابورس در خصوص شناسایی سرمایه گذاران حرفه ای کارگزاری هوشمند رابین،واجدین شرایط می توانند از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام غیرحضوری نمایند.