mail info@modaberasia.com
call
41627000 21 98+
map
تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بیهقی ، خیابان دوازدهم شرقی، پلاک 14 ، مدبر آسیا

آیا سود سبدگردانی تضمینی است؟

ثبت امتیاز:
945
اسفند ۷, ۱۴۰۰
azadeh

این مطلب برای آن دسته از افرادی که قصد دارند به روش سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و به واسطه شرکت‌های سبدگردانی به بورس وارد شوند مفید خواهد بود. اگر این روش را انتخاب کرده و یا قصد انتخاب آن را داشته باشید، قطعا می‌خواهید بدانید سود سبدگردانی چقدر است. به عبارتی تمایل دارید بدانید در این روش سرمایه‌گذاری، سود حاصل از معاملات چه مقدارش متعلق به شما و چه مقدار متعلق به شرکت سبدگردانی خواهد بود.

سرمایه‌گذاران بازار اوراق بهادار قبل از ورود می‌بایست ابتدا فرصت‌ها و ریسک‌های این بازار را بررسی کرده و با دید باز در آن سرمایه‌گذاری کنند. بنابراین من نوعی به عنوان یک تازه وارد باید ببینم، آیا دانش لازم برای تحلیل اوراق بهادار را دارم؟ آیا با وجود دغدغه های فروان زمان کافی و مناسب برای بررسی وضیعت شرکت های بورسی و پیگیری وضعیت شرکت‌های مختلف به صورت مداوم را دارم؟ آیا توان تشخیص زمان مناسب جهت ورود و خروج از سهم را دارم؟

سبدگردانی

سبد گردانی چیست؟

فرآیندی است که طی آن فرد سرمایه گذار در قالب یک قرارداد معین مدیریت پرتفو خود را به منظور کسب سود بیشتر به سبدگردان واگذار می کند. هرگونه تصمیم گیری  جهت خرید و فروش اوراق بهادار توسط شخص دیگر را مدیریت پرتفو می نامند. یکی از نهاد های مالی شرکت سبدگردانی است که به عنوان نماینده سرمایه گذار به نام خود سرمایه گذار اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می کند.سبدگردان با در نظر گرفتن  ویژگی های منحصر به فرد هر شخص سرمایه گذاری می کند. منظور از ویژگی های ذکر شده میزان ریسک پذیری و اهداف شخص سرمایه گذار است. این امر موجب انتخاب سبد مناسب برای اشخاص مختلف می باشد. تشخیص پرتفو مناسب برای اشخاص مختلف توسط کارشناسان و تحلیلگران حرفه ای بازار سرمایه و ارزیابان ریسک صورت می پذیرد.

سود سبدگردانی چقدراست؟

برای سرمایه گذاری، شرکت سبدگردانی سبدی از اوراق بهادار مختلف مثل اوراق مشارکت، سهام اسناد، خزانه اسلامی و غیره تشکیل می دهد با توجه به ماهیت نوسانی بازار سرمایه نمی توان سود ثابت و مشخصی را برای سبدگردانی مشخص و تضمین کرد. بازار سرمایه در شرایطی که نزولی باشد شرکت های سبدگردان به علت بهرهمندی از افراد ماهر و دارای تحصیلات مالی و با تجربه عموما میتوانن سود بالاتری نسبت به رشد شاخص کل به دست آورند اما در زمان نزولی بودن بازار سرمایه  مدیریت سبد تمام تلاش خود را می کند که کمترین افت را نسبت به شاخص کل داشته باشد از این رو هر چه تیم سبد گردانی حرفه ای تر باشد می تواند بازدهی بیشتری نسبت به عرف بازار کسب کند.

به عنوان مثال در یک سال رشد شاخص بورس 100 درصد بوده اکثر شرکت های سبدگردان بازدهی  100درصد را دارند اما در مواجه با ریزش بازار سبد گردان ها در تلاش اند کمترین افت را در سبد داشته باشند.

سود سبدگردانی تضمینی است؟

سازمان بورس به هیچ شرکت یا شخصی اجازه تضمین سود را نمی دهد. سود شما با در نظر گرفتن نوع سبد شما متفاوت است با توجه به اینکه سبدگردان در کدامیک از سهام، صندوق و انواع اوراق سرمایه‌گذاری می‌کند، بازدهی آن براساس افزایش ارزش سهام و سایر اوراق و همچنین سود نقدی شرکت‌ها محاسبه می‌شود.

در ضمن فراموش نکنید اگر شما مایل به ریسک بالا نیستید مدیریت سبد می تواند سبدی از اوراق بهادار که کم ریسک با سود ثابت برای شما تشکیل دهد. برای ایجاد حاشیه امن و دوری از استرس می توان در صندوق ها با درآمد ثابت سرمایه گذاری کرد. همچنین سرمایه گذاری در صندوق ها استثنا وجود دارد چون سود آن ها نزدیک یا بیشتر از سود بانکی است.

به علت شرایط بازار و نوسانات بازار نمی توان میزان سود شما را تضمین شده در نظر گرفت همین طور طبق قانون هیچ شرکت سبد گردانی نمی تواند سودی را تضمین کند لازم به ذکر است سود شرکت سبدگردانی در گرو سود شماست در نتیجه سبدگردان تمام تلاش خود را در جهت افزایش سود حاصله برای تمامی مشتریان سبد می کند.

مزایای استفاده از خدمات سبدگردانی مدبر آسیا

با توجه به عملکرد خوب گذشته تیم تحلیل حرفه ای مدبر آسیا که گزارشات و اطلاعات از شفافیت بالایی برخوردار بوده است و با حفظ نقد شوندگی بالا سبد امکان مدیریت وجوه نقد را در کد اشخاص رعایت می شود. سبد سهام شما با استفاده از ساز کار علمی و اثر بخش مدیریت می شود. مدیریت سبد متناسب با درجه ریسک پذیری شما انجام می گردد. مدیریت عقلانی و پرهیز از رفتار هیجانی سبد انجام می گردد.

مضمون اصلی فعالیت سبدگردانی مدبر آسیا

 1. اقدام به خرید و فروش به نام سرمایه گذار در قالب قرارداد معین و مشخص
 2. قبول سمت در صندوق سرمایه گذاری
 3. فعالیت های مجاز طبق مقررات سازمان بورس اوراق بهادار     

(به موجب این قرارداد متعهد می شود که با استفاده از متخصصین حوزه مالی و سرمایه گذاری با توجه به نیاز و سلایق مختلف سرمایه گذاران بهترین تصمیمی را  جهت کسب بازدهی بیشتر و ریسک کمتر و منطقی تر اتخاذ نماید)

تفاوت شرکت سبد گردانی مدبر آسیا با سایر سبدگردان ها

تفاوت نهادهای مالی مانند بانک و صندوق سرمایه گذاری مشترک با شرکت های سبدگردانی مدبر آسیا در محصول محوری مشتری محوری است . شرکت های سبدگردان در ابتدا با ارزیابی خصوصیات سرمایه گذار و ظرفیت ریسک پذیری  نیاز هر مشتری را شناسایی کرده و اهداف و نیاز هر مشتری را دنبال می کند و در نهایت اقدام به تشکیل سبد اختصاصی برای وی می کند از خصوصیات سبدگردانی اختصاصی  مدبر آسیا شفافیت کامل اطلاعات سرمایه گذاری سهام به صورت کاملا اختصاصی برای مشتریان و مدیریت سرمایه گذاری با کمترین ریسک می باشد.

فرآیند سبد گردانی در مدبرآسیا چگونه انجام می شود؟

با تماس مشتری برای آشنایی با خدمات سبدگردانی مدبر آسیا توضیحات مقدماتی به سرمایه گذار داده می شود و شما می توانید از مشاوره رایگان سبدگردانی مدبر آسیا و خدمات اختصاصی مدیریت دارایی بهرمند شوید و در صورت تمایل وقت ملاقاتی برای جلسه حضوری یا آنلاین جهت عقد قرارداد در محل شرکت سبد گردانی مدبر آسیا  تنظیم می گردد برای کمک به تشخیص سبدگردانی برای انتخاب پرتفوی مناسب شخص شما از مشتری خواسته می شود پرسشنامه ها و فرمهای مخصوص ارزیابی ریسک را تکمیل کند این فرم وضعیت مالی و توانمندی و تحمل شما را جهت میزان پذیرش ریسک تعیین می کند تا برای جلب رضایت شما مناسب ترین سبد را برای شما تشکیل دهد.

انتقال دارایی های نقدی و اوراق بهادار شما با تنظیم قرارداد

بعد از تنظیم و امضا قرارداد کد بورسی شما به سبد گردانی یا همان prx از سمت شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه برای شما صادر می شود در صورت نقد بودن دارایی شما وجه مربوطه به حساب متعلقه به این قرارداد که توسط موسسه حسابرسی نظارت می شود واریز می گردد و در صورت دارایی سهام سهام شما از حساب شخصی خود به حساب prx و سبدگردانی جا به جا می شود.

آغاز سبدگردانی اختصاصی متناسب با سرمایه شما توسط متخصصین سبدگردانی مدبر آسیا با استفاده از افراد باتجربه و تحصیلکرده در زمینه مالی و بهره مندی از بهترین تحلیلگران بازار سرمایه است که خیال شما را از سرمایه گذاری آسوده می کند.

سبدگردان مدبر آسیا تحت نظارت چه نهادی فعالیت می کند؟

مدبر آسیا تمام فعالیت های شرکت مدبر آسیا با مجوز و تحت نظارت سازمان بورس اوراق بهادار انجام می شود. سبدگردانی مدبر آسیا یک نهاد کاملا قانونی است و مهمترین مقررات و قوانین حاکم بر فعالیت سبدگردانی می باشد.

 • قانون تجارت
 • قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جهت تسهیل اجرای سیاست کلی اصل قانون 44 قانون اساسی
 • قانون بازار اوراق بهادار
 • دستورالعمل صادره از سوی سازمان بورس اوراق بهادار
 • دستورالعمل و قانون مبارزه با پولشویی
 •   قوانین تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم

دیدگاه ها

 • هومن
  12 ماه پیش

  بهترین شرکت سبدگردان چه ویژگی‌های دارد؟


 • سبحان
  12 ماه پیش

  آیا پرداخت سود ماهانه در سبدگردانی اختصاصی وجود دارد؟


 • ثمین
  12 ماه پیش

  کارمزد صندوق های سرمایه گذاری چقدر است؟


 • سبحان
  12 ماه پیش

  آیا پرداخت سود ماهانه در سبدگردانی اختصاصی وجود دارد؟


 • حسین
  12 ماه پیش

  آیا پرداخت سود ماهانه در سبدگردانی اختصاصی وجود دارد؟


 • مهزیار
  12 ماه پیش

  آیا شرکت سبدگردان در سود و زیان سرمایه گذار شریک است؟


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.مطالب مرتبط با این مطلب
تاریخ: اسفند ۲۲, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
مدیریت سرمایه و کنترل ریسک در بازار بورس
تاریخ: اسفند ۱۴, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
کدام بازار را انتخاب کنیم؟ بورس یا ارز دیجیتال؟
تاریخ: اسفند ۷, ۱۴۰۰
نویسنده: azadeh
آیا سود سبدگردانی تضمینی است؟

با ما در ارتباط باشید

آیا می‌ دانید چقدر ساده می توان از طریق بورس اوراق بهادار کسب درآمد کرد؟

مشتریان محترم کارگزاری مدبرآسیا که دارنده سهام عدالت هستند،
جهت استعلام و فروش غیرحضوری سهام عدالت خود می توانند از طریق لینک زیر اقدام نمایند.

پیرو دستورالعمل فرابورس در خصوص شناسایی سرمایه گذاران حرفه ای کارگزاری هوشمند رابین،واجدین شرایط می توانند از طریق لینک زیر اقدام به ثبت نام غیرحضوری نمایند.